Get Adobe Flash player

FİFA Kokartlı Genç Hakem, Memleketi Beypazarı’nı ziyaret etti

FİFA Kokartlı Genç Hakem, Memleketi Beypazarı’nı ziyaret etti
Fifa Kokartlı genç hakemlerden Ali Palabıyık, memleketi Beypazarı’nı ziyaret etti.05.06.2015 00:00

BEYPAZARI (BBB)- Fifa Kokartlı genç hakemlerden Ali Palabıyık, memleketi Beypazarı’nı ziyaret etti. Beypazarı’nın çıkardığı ve yetiştirdiği fifa kokartlı Hakem kimdir,Tanıyalım.

Ali Palabıyık 14 Ağustos 1981doğumlu, FIFA kokartlı Türk Futbol_hakemi ve öğretmen.

Küçük yaşlarda amatör olarak futbola Kaleci olarak başlamıştır.17 yaşındayken çeşitli nedenlerle amatör futbolu bırakarak 2000 yılında hakemlik kursuna başladı. İlk maçına 21 yaşındayken 13 Ocak 2002 de Yenikent Asaş Stadyumunda Gençler birliği ile Trabzon arasında oynanan paf liği maçında ikinci yardımcı hakem olarak çıkmıştır. İlk orta hakemlik deneyimini ise 2003–2004 3. Liği sezonunun ilk haftasında Kestel İlçe Stadyumunda oynanan Kestel Belediye spor ile Altınordu maçıyla yaşamıştır.Maç 0-0 golsüz berabere biterken ev sahibi takıma 3, misafir takıma 2 sarı kart göstermiştir.

İlk süper Liğ maçına 21 Ağusto 2004 tarihinde Gençlerbirliği ile Ankaraspor arasında oynanan ve Bülent Yıldırım’ın ikinci yardımcı hakemi olarak çıkmıştır.Süper lig’teki ilk orta hakemlik deneyimini ise 27 Ekim 2012 de Tevfik Sırrı Gür Stadyumunda Mersin idman Yurdu ile İstanbul Büyükşehir belediye spor arasında oynanan müsabaka ile yaşamıştır.Bu maçı Mersin idman yurdu 2–0 kazanmış ve ev sahibi takıma 4 misafir takıma 3 sarı kart göstermiştir.2015 yılı için açıklanan Fifa Kokartı takacak hakemler arasında ilk kez yer almıştır.

Halen Türkiye liglerinde hakemlik yapmakta olan Fifa Kokartlı Ali Palabıyık, Beypazarı ilçesini ziyaret ederek, Kaymakam ve diğer yetkililerle bir araya geldi.

 

.


Etiketler: Fifa kokartlı hakem
Kaynak: YT

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir