Get Adobe Flash player

-Beypazarı İki gün içinde Festival canlılığı gibi kalabalık oldu

-Beypazarı İki gün içinde Festival canlılığı gibi kalabalık oldu
Başkent Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere oldukça kalabalık bir gün yaşadı.19.05.2014 09:21

BEYPAZARI (BBB) -Başkent Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, Cumartesi Pazar olmak üzere oldukça kalabalık bir gün yaşadı.

19 Mayıs Gençlik Ve spor bayramı dolayısıyla bu günün de tatil olması nedeniyle Beypazarı turist akınına uğrarken, işletmeler adeta bir bayram havası edasında müşterilerine hizmet verdiler.

Öte yandan termal tesis işletme sahibinin de turlarının sürdüğü kaydedilirken, Beypazarı yöresel yemekleriyle olduğu kadar, çevresinde barındırdığı güzellikleriyle de ilgi çekiyor.

Gezi için Komşu il Adapazarı’ndan geldiğini belirten İsmail Deniz, “Beypazarı bizim ilimizin komşusu olmasına rağmen bu güne kadar görme fırsatım olmamıştı. Görüştüğüm birçok kişi bize Beypazarı’nı önerdi ve bu günde gelerek burada gezme fırsatının yanında, o leziz mutfak kültürünün ürünü olan yemekleri de tatma fırsatımız oldu. Doğrusunu söylemek gerekirse gerçekten Ben Beypazarı’nı çok beğendim” ifadesinde bulundu.

Gerek konaklarıyla, gerek doğal ve kültürel güzellikleriyle, gerek mutfak kültürüyle Beypazarı gerçekten görülmeğe değer bir yer olduğunu ifade eden Deniz, Beypazarı’nın güzelliklerini ben kısaca özetledim ama tabi ki, bununla da kalmıyor. Bunlar benim bir günde gördüklerim. Daha Hıdırlık tepesi diyorlar ama oraya, çıkma fırsatlarının bile olmadığını söyledi.

 

 

 

 

Kaynak: YT

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir