Get Adobe Flash player

AMERİKALI TURİST JAN: “BEYPAZARI İLÇESİ DAHA TEMİZ OLABİLİR”

AMERİKALI TURİST JAN: “BEYPAZARI İLÇESİ DAHA TEMİZ OLABİLİR”
Geçtiğimiz günlerde de Amerikan vatandaşı ve bir Türkle evli olan Jan Akgür, Beypazarı ilçesine gezmeye gelerek, ilçenin bir çok yerini gezdiğini ve o kadar önemli binaların bulunduğunu ve yeteri kadar korunamadığını, birde tarihi ve turistik ilçenin daha temiz olması gerektiğini söyledi.04.10.2013 00:00

BEYPAZARI(BBB)–Beypazarı turizme açılmasının ardından Dünyanın her ülkesinden turist almaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde de Amerikan vatandaşı ve bir Türk`le evli olan Jan Akgür, Beypazarı ilçesine gezmeye gelerek, ilçenin bir çok yerini gezdiğini ve o kadar önemli binaların bulunduğunu ve yeteri kadar korunamadığını, birde tarihi ve turistik ilçenin daha temiz olması gerektiğini söyledi.

Amerika’nın Karayip adalarından olduğunu ifade eden, Jan Akgür, eşi ile birlikte tatile geldiğini ve tatili süresice Beypazarı ilçesine gezmeye geldiğini belirterek, “eşimle birlikte Beypazarı ilçesini ve tarihi yerlerini, konakların bulunduğu bölgeleri ve sokakları gezdik. Gezimiz sırasında tarihi alanlarda oldukça kirliliğe rastladık. Bu bizim hiç hoşumuza gitmedi. Hoşumuza gitmediği gibi, tarihe de yapılan en büyük saygısızlık” dedi.

Bana göre, oldukça tarihi konak bulunan ve müzeleri ile göz dolduran Beypazarı ilçesi tarihi dokusu ile öne çıkarken, tarihe de saygısızlık yapılmadan, konakların bulunduğu sokaklar oldukça temiz olmasını ifade eden Jan, şunları kaydetti:

“Beypazarı İlçesi Ankara’ya çok yakın. Bu yüzden tanıtımı iyi yapılırsa oldukça turist çeker. Bana göre Beypazarı’nın tanıtımı iyi yapılmamış ve tarihi mekânlar öne çıkarılmamış. Tarihi bir bölgeye girildiğinde, tarih sizi her şeyi ile karşılamalı ve seyirlik alanları yapılmalı, buradan tarihi mekânlar rahatlıkla izlenebilsin. Öte yandan böylesi bir tarihi yerleşim bölgesinde temizlik çok önemli, çöpler gelişi güzel atılmış durumdaydı. Bu böyle olmamalı. İlgili Kurumlar temizliğe daha çok önem vermeliler. Otopark sorunu olmamalı, WC sorunu olmamalı” diye konuştu.

Yaşar Tonbak-aa-www.beypazariajans.com


Etiketler: Amerikalı Turistin Beypazarı gezisi

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir