Get Adobe Flash player

BEYPAZARI RAMAZAN BAYRAMINDA TURİST AKININA UĞRADI

BEYPAZARI RAMAZAN BAYRAMINDA TURİST AKININA UĞRADI
Beypazarı ilçesinin Ramazan bayramının birinci günü öğleden sonra turistin gelmeye başladığı belirtilirken, 2.ci ve 3. Günü çarşı içinde kalabalıktan yürünmez oldu.11.08.2013 10:16

BEYPAZARI (BBB)-Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı ramazan bayramı tatilini fırsat bilenlerin rağbet ettiği tatil mekanı oldu.

Beypazarı ilçesinin Ramazan bayramının birinci günü öğleden sonra turistin gelmeye başladığı belirtilirken, 2.ci ve 3. Günü çarşı içinde kalabalıktan yürünmez oldu.

İlçeyi ziyaret edenlerin, araçlarını park etmede oldukça sorun yaşadıkları görülürken, bankalar caddesi hanlar önü yönüne doru gelişte sağ taraf araçlarla doldu.

Beypazarı ilçesini ziyaret eden yerli ve yabancı turistin özellikle ilçe genelinde araç parkının bir an öncesi çözülmesi gerektiği ve hanlar önünde dikilen zabıta ekiplerinin kendilerine yol gösterici olmasını istiyorlar.

Zabıta orada dikiliyor, Vatandaş demiri çıkarıp demirciler çarşısına aracı ile giriyor:

Demirciler çarşısı girişine daha öncesi Belediye ekipleri tarafından kurulan bariyer sayesinde gelişigüzel araç girişi engellenirken, duba demirlerinin deliklerine dökülen beton sayesinde, duba demirleri kilitlenemez oldu. Bu nedenle isteyen istediği anda araçla demirciler çarsısına girerek, tozu dumana katarak ilerliyor ve buna dur diyen, ya da siz nereye gidiyorsunuz diyen yok.

Turistler, bu sokak tamamen araç trafiğinden arındırılmalı:

Beypazarı ilçesini ziyarete gelen turistler, ilçede birde kirlilikten söz ederken, temizliğe gereken hassasiyetin gösterilmediğini ve araç sokaklarda kirliliğin had safhada olduğunu ileri sürdüler.

İnsanların yada turistlerin en fazla ilgi gösterdiği Demirciler caddesine araç girişine müsaade edilmemesi gerektiğini dile getiren turist Hasan Karaduman, “bu cadde daha da güzelleştirilmeli. Tüm insanlar bu cadde üzerinde alışveriş yaparak yürüyorlar. Öte yandan ikramlar biraz artık sıkıyor. Buna da bir dur denilmeli. Ben Ankara’da geldim ve birçok alışveriş yaparak buradan ayrılıyorum. Beypazarı`nda konaklamadım, günübirlik ziyaretim oldu. Ama Beypazarı ilçesini çok seviyorum. Bu nedenle yine de geleceğim ” dedi.

 Yasar Tonbak-  www.beypazariajan.com

 


Etiketler: Beypazarı`na turist akını

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir