Get Adobe Flash player

Beypazarı Tanıtım TIR

Beypazarı Tanıtım TIR
Beypazarı Kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve ticaret odası ile Beypazarı Turizm Derneği`nin ortaklaşa yürüttüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen `Gelenekten Geleceğe Beypazarı` projesi kapsamında hazırlanan tanıtım TIR`ı KOZAN’da... 26.03.2013 16:28
 ADANA- KOZAN (BBB) - Beypazarı Kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve ticaret odası ile Beypazarı Turizm Derneği`nin ortaklaşa yürüttüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen `Gelenekten Geleceğe Beypazarı` projesi kapsamında hazırlanan tanıtım TIR`ı Kozan`da stand açtı.

Irmak Caddesi üzeri, Kozan Belediye Sineması önünde bulunan alanda açılan Beypazarı Mobil Tanıtım Aracı`nda, ilçeye özgü tatlı, şekerleme ve yemekler ile el işleri ve yöreye özgü ürünlerin tanıtımı yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tanıtım TIR`ını gezen vatandaşlara havuç suyu, tatlı ve yaprak sarması ikram edildi. Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, Kozan Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Rana Çalıkuşu ve üyeleri ile birlikte ziyaret ederek, hoş geldiniz dedi.

Başkan Özgan, "Restorasyon çalışmaları ve yöreye özgü ürünleri markalaştırması gibi birçok açıdan örnek aldığımız kardeş ilçemiz Beypazarı`nı, Kozanımızda misafir etmek, onların tanıtımına katkıda bulunmak bize mutluk vermektedir. 2004 yılında atmış olduğumuz kardeşlik köprüsü, her yıl pekişerek devam etmektedir. İnanıyorum ki Kozanımız da gelecek yıllarda bir Beypazarı olacaktır." diye konuştu.

Beypazarı Ticaret Odası Genel Sekreteri Mehmet Yurdakul ise ilçenin daha güzel ve etkili şekilde tanıtımını yaparak, kültür turu gezginlerini çekmeyi amaçlayan proje kapsamında hazırlanan TIR`ın, 27-28 Mart günleri Adana`da Uğur Mumcu Meydanı, 29-30 Mart günlerinde Mersin`de Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı, 31 Mart-01 Nisan günlerinde ise Tarsus`ta Cumhuriyet Meydanı`nda bulunacağını belirttiler.

Bu etkinlik ile Adana ve çevre illerini gezerek, her yönü ile Beypazarı`nı tanıtma çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Beypazarı Belediyesi Hakla İlişkiler Müdürü Nevzat Uzunoğlu, bugün ise kardeş ilçe Kozan`da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, gösterilen alakadan dolayı teşekkür etti.
Kozan- Volkan Varan-aa

Etiketler: Tanıtım tır`ı Kozan`da

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir