Get Adobe Flash player

Beypazarı Tanıtım tırı yollarda

Beypazarı Tanıtım tırı yollarda
Beypazarı Ticaret Odası`nın (BTO) Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, Beypazarı Kaymakamlığı Beypazarı Belediye Başkanlığı ve Beypazarı Turizm Derneği ortaklığı ile "Gelenekten Geleceğe Beypazarı" projesi kapsamında yapımı... 22.03.2013 17:06
 ADANA (BBB) - Beypazarı Ticaret Odası`nın (BTO) Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, Beypazarı Kaymakamlığı Beypazarı Belediye Başkanlığı ve Beypazarı Turizm Derneği ortaklığı ile "Gelenekten Geleceğe Beypazarı" projesi kapsamında yapımı tamamlanan "Beypazarı Mobil Tanıtım Aracı" Adana, Mersin, Osmaniye, Tarsus ve Kozan`a gelecek.

Mobil Tanıtım Aracı, Beypazarı evi şeklinde giydirilmiş tanıtım aracı Türkiye`nin her yerini dolaşarak Beypazarı`nı ilçeye gelemeyenlere götürecek aynı zamanda en güzel ve etkili şekilde Beypazarı tanıtımını yapacak.

İlk olarak 25 Mart Pazartesi günü Osmaniye`de Cumhuriyet Meydanı`nda tanıtıma başlayacak olan araç, 26 Mart Salı günü Kozan`da Belediye Sineması önü, 27-28 Mart günleri Adana`da Uğur Mumcu Meydanı, 29-30 Mart günleri Mersin`de Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı`nda, 31 Mart - 01 Nisan günleri Tarsus`ta Cumhuriyet Meydanı`nda Beypazarı tanıtımını yapacak.

Beypazarı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı H.Necdet Çalışkan, "Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Ege Bölgesinde tanıtıma başlayan aracımız Adana ve çevre illerini gezerek her yönü ile Beypazarı tanıtımına katkı sağlayacak" dedi.

Ankara Kalkınma Ajansı`nın desteği ile başarılı bir şekilde tamamladıkları projenin sürdürülebilirliğini sağlamaya çalıştıklarını belirten Çalışkan, amaçlarının gezdikleri yerlerde etkin bir şekilde tanıtım yaparak kültür turu gezginlerini Beypazarı`na getirebilmek olduğunu söyledi.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Beypazarı`nın sadece turizm değil tarım ve sanayisinin de tanıtımına katkı sağlayacaklarına inandıkları Mobil Tanıtım Aracı ile Beypazarı yöresel ürünlerinden Beypazarı kurusu, Beypazarı havucu, erişte, tarhana, yaprak sarması, 80 katlı baklavası gibi ürünlerin tanıtımının ve satışının yapılacağı ayrıca ilçede halen yaşatılan el sanatı ustalarının da aracın gittiği yerlerde hünerlerini göstereceğini söyledi. Ayrıca başkan Özalp, tanıtım için gidilen güzergahtaki Beypazarılıları da destek için beklediklerini belirtti. - ADANA

Etiketler: Tanıtım tır`ı yollarda

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir