Get Adobe Flash player

Turizmin gözdesi Beypazarı göz dolduruyor

Turizmin gözdesi Beypazarı göz dolduruyor
Tarihi konakları ve yöresel yemekleriyle oldukça ilgi çeken Beypazarı’nı iki günde binlerce kişinin gezdiği kaydedildi. Belediye yetkilileri, iki gün içinde ilçenin oldukça tur aldığını ve özel araçlarıyla ve tur otobüsleriyle çok sayıda turistin ilçeyi ziyaret ettiğini belirttiler.21.05.2013 12:04
BEYPAZARI(BBB) –Turizmin gözdesi Başkent Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı. Tarihi konakları ve yöresel yemekleriyle oldukça ilgi çeken Beypazarı’nı iki günde binlerce kişinin gezdiği kaydedildi. 
Belediye yetkilileri, iki gün içinde ilçenin oldukça tur aldığını ve özel araçlarıyla ve tur otobüsleriyle çok sayıda turistin ilçeyi ziyaret ettiğini belirttiler. 
Yurdun çeşitli yerlerinden gezmeye gelen vatandaşlar, Beypazarı ilçesini çok beğendiklerini anlatırlarken, konaklar ile yemeklerin çok ilgilerini çektiğini, tarihi mekânlarda da yemeklerin tadına vardıklarını ve ardından şehir turunda bulunarak, müze, Hıdırlık tepesi ve İnözü vadisini gezdiklerini söylediler. 
Belediye başkanı Cengiz Özalp, ilçeye oldukça turistin ziyaret etmesi dolayısıyla, onlarla sohbet ederek, beklentilerini de almaya çalıştıklarını söyledi. 
Özalp, amaçlarının tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Beypazarı’nın güzellikleri ile konaklarını, tarihi mekânların ve yemeklerini halkın beğenisine sunmak ve bunu da en güzel şekilde sunulmaya çalışıldığını aktardı. 
2013 yılı başından buyana ilçeyi 155 bin dolayında turistin ziyaret ettiğini dile getiren yetkililer ,"Haziran ayında yapılacak festival nedeniyle de oldukça hummalı bir çalışma içinde bulunuyoruz" denildi. 

 Yaşar Tonbak-aa-  www.beypazariajans.com

Diğer TURİZM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir