Get Adobe Flash player

Yüksek okulda öğrencilere "Maden" konulu Seminer

Yüksek okulda öğrencilere "Maden" konulu Seminer
-Beypazarı M.Y. O ‘da, öğrencilere, Maden İşleri Genel müdür yardımcısı Dr. Selahattin Erdoğan, tarafından seminer verildi.04.05.2016 18:37

BEYPAZARI(YT)- Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Selahattin Erdoğan, Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O okuyan öğrencilere "madencilik" alanında seminer verdi.

Okulun salonunda verilen seminere, Yüksekokulun müdürü Prof.Timur Gültekin, müdür yardımcıları ile öğrenciler katıldı.

Maden işleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selahattin Erdoğan, öğrencilere seminerde Türkiye’de maden mevzuatı hakkındaki yenilikler ile Türkiye’de maden Potansiyeli, Üretim ve İhracat durumlarının yanı sıra, son dönemde Türkiye ve Dünyada Globalleşen ekonomik krize paralel olarak madencilik faaliyetlerinde kısmi bir daralmanın meydana geldiğini anlatırken, Madencilik sektöründe yatırım yapmanın uzun vadede hem sektör, hem de ülkemiz için faydalı olacağı üzerinde durdu.

Türkiye Maden işleri Genel Müdür yardımcısı Dr. SelahattinErdoğan, madencilik faaliyetlerinde çevre faktörlerinin, iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin de son derece önemli olduğunu, buna göre uygun faaliyetlerde bulunulmasının doğru olacağını anlattı.

Yüksekokul müdürü Prof.Dr Timur Gültekin, Maden işleri Genel müdür yardımcısı Dr. Selahattin Erdoğan, tarafından davetleri üzerine, Yüksekokula gelerek öğrencilere seminer verdiğini ve seminerde verilen bilgilerden de oldukça faydalanacaklarını söyledi.

Prof. Timur Gültekin, Meslek Yüksekokullarında, Ankara Üniversitesine yakışır, eğitim öğretim vermeye çalıştıklarını ve öğrencileri, seminerler ile de birçok konuda bilgilendirdiklerini aktardı.

Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin tarafından, Maden işleri Genel Müdür yardımcısı Dr. Selahattin Erdoğan’a seminere gösterdiği hassasiyet nedeniyle plaket takdim edilirken, teşekkürlerini bildirdi.

 

 

 

Kaynak: YT

Diğer YAŞAR TONBAK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir